« Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 22 32 42 Další »

Kristýnka

Kristynka

Kategorie: Děti Příroda Portrét
Fotografií: 12
15.3.2014

Daneček

Danecek

Kategorie: Děti Portrét
Fotografií: 19
15.3.2014

Fotografie na dřevo

Fotografie-na-drevo

Kategorie: Svatba Experiment Portrét Produkt
Fotografií: 15
14.3.2014

Přenos fotografie na masivní dřevěnou desku. Nejedná se o decoupage, takže se nelepí papír na dřevo, ale přenáší se jen vytištěný obraz. Je nutná hladká deska, aby na ni fotografie správně a ideálně v celé ploše přilnula. Fotografický tisk se 'vsaje' do přípravku, který se jmenuje medium gel nebo Podge Modge. Ten se nechá dlouho zaschnout a poté se pomalu mokrou cestou odstraňuje kancelářský papír, na kterém původně fotografie byla. Na konci vše ještě jednou přetřu přípravkem, aby byla fotografie chráněna před poškozením.

Práce je časově náročná, ale konečný výsledek stojí za to. Každý výrobek je tak originálem.

Vyobrazené ukázky jsou velikosti cca 30x20cm.

Multiexpoziční panoramatické rodinné foto

Multiexpozicni-panoramaticke-rodinne-foto

Kategorie: Děti Příroda Experiment Akce Portrét Video
Fotografií: 2
23.12.2013

Pravidelná zákaznice Katka mě oslovila, abych nafotil její představu, kde místo by bylo stále stejné a ona s rodinou by byla na fotografii všude možně. Pracovně jsme si to nazvali multifotka, jedná se však o multi expozici kombinovanou s panoramatickým záběrem. Podmínky byly ještě více ztížené, jelikož jsme fotili na podzim a velmi brzo začalo zapadat slunce.

Místo si vybrala sama zákaznice, sraz byl v 17 hodin a já se usmíval do telefonu, když jsem se dozvěděl, že nás čeká přibližně 20 různých pozic, včetně převlékání, změn rekvizit a spolupráce s 11měsíčním kojencem. Bylo nádherné říjnové pozdní odpoledne a místu nešlo nic vytknout, byla zde voda, molo, cestičky, vzrostlé stromy i mladé stromky, čerstvě zasetá tráva, horizont i les. Štěstí jsme měli i na tak fotogenické jemné bílé mraky a vše zlatě vybarvovalo zapadající slunce.

Samotné focení šlo jako po másle. Zábava to byla nejen pro samotné aktéry, ale i pro kolemjdoucí, kteří se mi srocovali u stativu. Fotil jsem necelé 2 hodiny, ke konci jsem už musel používat externí blesk, ale stihli jsme vše, co bylo naplánováno.

Velká práce poté byla i s postprodukcí, nejprve vybrat všechny pózy z nafocených sérií, spojit panorama, nalepit osoby do výsledku a srovna expozice a barevnost, aby vše vypadalo jako focené v jeden okamžik.

Výslednou panoramatickou fotografii si zákaznice nechala vytisknout na plátno ve formátu 150 x 50cm a nakonec slouží jako hlavní dekorace v obývacím pokoji.

Přišla zima

Prisla-zima

Kategorie: Příroda Makro
Fotografií: 10
21.12.2013

Sice ještě nenapadl sníh, ale inverzní počasí, které generovalo neprostupitelnou mlhu, s nočními mrazivými teplotami vytvořilo na vegetaci malé krystalky zmrzlé jinovatky. Když pak slunce proniklo skrze mraky a vítr odfoukal mlhu, světlo v pozadí větviček a vykouzlilo nádherné záběry.

« Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 22 32 42 Další »