Multiexpoziční panoramatické rodinné foto

Multiexpozicni-panoramaticke-rodinne-foto

Kategorie: Děti Příroda Experiment Akce Portrét Video
Fotografií: 2
23.12.2013

Pravidelná zákaznice Katka mě oslovila, abych nafotil její představu, kde místo by bylo stále stejné a ona s rodinou by byla na fotografii všude možně. Pracovně jsme si to nazvali multifotka, jedná se však o multi expozici kombinovanou s panoramatickým záběrem. Podmínky byly ještě více ztížené, jelikož jsme fotili na podzim a velmi brzo začalo zapadat slunce.

Místo si vybrala sama zákaznice, sraz byl v 17 hodin a já se usmíval do telefonu, když jsem se dozvěděl, že nás čeká přibližně 20 různých pozic, včetně převlékání, změn rekvizit a spolupráce s 11měsíčním kojencem. Bylo nádherné říjnové pozdní odpoledne a místu nešlo nic vytknout, byla zde voda, molo, cestičky, vzrostlé stromy i mladé stromky, čerstvě zasetá tráva, horizont i les. Štěstí jsme měli i na tak fotogenické jemné bílé mraky a vše zlatě vybarvovalo zapadající slunce.

Samotné focení šlo jako po másle. Zábava to byla nejen pro samotné aktéry, ale i pro kolemjdoucí, kteří se mi srocovali u stativu. Fotil jsem necelé 2 hodiny, ke konci jsem už musel používat externí blesk, ale stihli jsme vše, co bylo naplánováno.

Velká práce poté byla i s postprodukcí, nejprve vybrat všechny pózy z nafocených sérií, spojit panorama, nalepit osoby do výsledku a srovna expozice a barevnost, aby vše vypadalo jako focené v jeden okamžik.

Výslednou panoramatickou fotografii si zákaznice nechala vytisknout na plátno ve formátu 150 x 50cm a nakonec slouží jako hlavní dekorace v obývacím pokoji.