Camera toss

Camera-toss

Kategorie: Experiment Portrét
Fotografií: 14
1.5.2012

Na experimentální focení tohoto typu jsem si vzpomněl při přípravě na první letošní svatbu. Po chvíli hledání na webu jsem našel nějaké ukázky fotek i prezentační video s návodem.

Menší skupinka lidí se mi svěřila do rukou. Zpočátku nikdo nepoznal, co se vlastně chystám udělat, a i když jsem jim to poté vysvětlil, stále nevěřili, že dvou kilogramový nelevný foťák skutečně vyhodím do vzduchu. To se však stalo. Nevěřil jsem, že by se mi již při prvním výhozu podařil neroztočit fotoaparát natolik, aby výsledek dopadl. Trochu k tomu dodal stres a teplé počasí. Je to možná trochu škoda, jelikož na první sérii fotografií je v jejich obličejích znatelné překvapení a nadšení. I po 60 testovacích hodech v předchozím dni, kdy jsem techniku piloval, mohl výsledek dopadnout jinak. Poprvé kolem mně stáli lidé, na jejich hlavy mohl foťák padnout. Naštěstí vše dobře dopadlo. A již při třetím hodu se podařila fotka, která je v galerii. Je zde 4x v otočení po 90 stupních, není totiž jasně dané, kde je její spodní a horní část a usnadním tak natáčení hlavy před monitorem.

Chtěl bych tímto všem aktérům poděkovat. Bez jejich přispění by to byla fádní fotografie.

Přidal jsem i nepovedené fotografie a 2 foto z testování v parku.

Z důvodu nedostatku času jsem nenatočil videozáznam z focení, ale předpokládám, že jsem to nezkoušel naposled, tak si snad příště věci lépe připravím.